ПН.-ПТ. 9.00 - 18.00

Ікона Божа мати "Живоносне джерело" (ІБ-65) 20х30 см. Ціну див. у вкладці Прайс!


0.00грн.

Ціну див. у вкладці Прайс!

Ікона з бурштину (картина из янтаря - російс.) Божої Матері «Живоносне джерело», виконана в місті Рівне, майстрами ТМ "Бурштинова Хата" з використанням крихти та каменю бурштину.

У V столітті поблизу Константинополя перебувала гай, присвячена, за переказами, Пресвятій Богородиці. У цьому гаю був джерело, з давніх-давен прославлений чудесами, але поступово Заросший чагарником і Тіно. У 450 році воїн Лев Маркелл, майбутній імператор, Зустрівши в цьому місці заблукав сліпця, допоміг йому вибратися на стежки і влаштуватися в тіні. У пошуках води для вибився з сил подорожнього він почув голос Богородиці, велить знайти Заросший джерело і Помаз Тіно очі сліпого. Коли Лев виконали наказ, сліпий негайно прозрів. Божа Матір передрекли також Льву, що він стане імператором, і через сім років пророкування це здійснилося.

Став імператором, Лев Маркелл згадав про явище і передбачення Божої Матері і розпорядився очистити джерело, обнести його кам'яним кругом і на ньому спорудити храм на честь Богородиці. Святий ключ імператором був названий «Живоносне Джерело», так як в ньому проявилася чудодійна благодать Божої Матері. Так само була названа і ікона Богородиці, написана для нової церкви.

У VI столітті імператор Юстиніан Великий, після того, як, випивши воду з джерела, вилікувався від тяжкої хвороби, збудував поблизу храму, влаштованого імператором Левом, новий храм, при якому був створений багатолюдний монастир. У XV столітті після падіння Візантійської імперії храм «Живоносне джерело» був зруйнований мусульманами. Вибудувана Згодом невелика церква була в 1821 році також зруйнована, а джерело засипаний. Християни знову розібрали руїни, расчістіли джерело і раніше черпали з нього живоносну воду. Після отримання православними якогось послаблення в здійсненні богослужінь над Живоносне Джерело був знову збудовано храм, при якому влаштували лікарню і богадільня.

Ікону Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело» глибоко шанували на Русі. У Саровской пустелі в честь цієї ікони був спорудити храм. Те хворі прочани, яких преподобний Серафим Саровський посилали молиться перед чудотворною іконою Божої Матері, отримували від неї зцілення.

У п'ятницю Світлої седмиці після Літургії в православних храмах зазвичай відбувається водосвятний молебень перед іконою Божої Матері «Живоносне джерело». Водою, освяченою на цьому молебні, віруючі кроплять свої сади і городи, закликаючи допомогу Господа і Його Пречистої Матері на обдарування врожаю.

Каталог ескізів - Ікони - Божа матір

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 1

ІБ 1

Опис ікони ІБ 1

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 2

ІБ 2

Опис ікони ІБ 2

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 3

ІБ 3

Опис ікони ІБ 3

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 4

ІБ 4

Опис ікони ІБ 4

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 5

ІБ 5

Опис ікони ІБ 5

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 6

ІБ 6

Опис ікони ІБ 6

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 7

ІБ 7

Опис ікони ІБ 7

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІБ 8

ІБ 8

Опис ікони ІБ 8

Каталог ескізів - Ікони - Божа матір

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІКБ 1

ІКБ 1

Опис ікони ІКБ 1

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІКБ 2

ІКБ 2

Опис ікони ІКБ 2

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІКБ 3

ІКБ 3

Опис ікони ІКБ 3

Каталог ескізів Ікони Божа матір ІКБ 4

ІКБ 4

Опис ікони ІКБ 4

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Рекомендовані товари